
Czym jest kompleksowy panel profilaktyczny CxPREVENTIVE Advanced kobieta?
CxPREVENTIVE Advanced to innowacyjne narzędzie do przeprowadzania badań kontrolnych stanu zdrowia i odporności organizmu, którego efektem jest obszerny raport, powstający na bazie przeprowadzonych badań laboratoryjnych oraz informacji przekazanych przez Pacjentkę.
Dane te są prezentowane w raporcie jako zrozumiałe wnioski, oceny i sugestie ewentualnych dalszych działań prozdrowotnych. Raport tworzy firma Blueberry Diagnostics, która do interpretacji wyników wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji.
Dla kogo jest dedykowany panel?
Panel został zaprojektowany dla kobiet powyżej 18-go roku życia niebędących w ciąży. Według zaleceń lekarzy, kontrolne badania laboratoryjne powinny być przeprowadzane co 2-3 lata przez osoby poniżej 45. roku życia, a przez osoby starsze – co roku.
Co osiągniesz dzięki panelowi?
Panel pozwala szybko, wygodnie i kompleksowo poznać stan zdrowia. Co niezwykle istotne, może wskazać ewentualne zagrożenia i choroby na bardzo wczesnym etapie. Dzięki temu można skonsultować się z lekarzem konkretnej specjalizacji i niezwłocznie zacząć działać.
Panel pozwala więc szybko i konkretnie reagować na zagrożenia stanu zdrowia.
Co obejmuje panel?
Badania są przeprowadzane na podstawie analizy krwi i moczu Pacjentki, z których oznaczanych jest 75 parametrów laboratoryjnych.
Do prowadzonych badań niezbędne jest uzupełnienie załącznika, w którym podajemy takie parametry jak wiek, waga, wzrost, ciśnienie, obwód talii i bioder oraz informacje o paleniu papierosów.
Panel CxPREVENTIVE Advanced pozwala skontrolować następujące obszary i funkcje organizmu Pacjentki:
- Układ hematologiczny – Parametry dotyczące krwinek czerwonych, białych i płytek krwi zawierają kluczowe informacje na temat stanu zdrowia badanej osoby.
- Wskaźnik masy ciała (BMI) – Wskaźnik ten bazuje na proporcji wagi i wzrostu. Ma znaczenie w ocenie zagrożenia chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą.
- Poziom ciśnienia krwi – Analiza poziomu ciśnienia krwi pomaga m.in. w badaniu prawidłowości funkcjonowania układu krwionośnego czy nerwowo-hormonalnego.
- Układ krążenia – wskaźniki miażdżycowe – Wskaźniki miażdżycowe, czyli aterogenne, pomagają określić ryzyko rozwoju miażdżycy i zaplanować interwencję dietetyczną lub farmakologiczną.
- Układ sercowo-naczyniowy – Stan trzech głównych elementów układu krążenia– żyły, tętnice i serce – ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu.
- Gospodarka węglowodanowa – Jednym z najpowszechniejszych efektów zaburzeń gospodarki węglowodanowej w organizmie jest cukrzyca.
- Gospodarka purynowa – Analiza składu moczu pozwala określić poziom kwasu moczowego i poprawność funkcjonowania nerek.
- Funkcje wątroby – Wątroba pełni wiele funkcji związanych z metabolizmem w organizmie. Jej schorzenia mają często wpływ na inne układy i całościową kondycję organizmu.
- Funkcje nerek – Poprawnie pracujące nerki realizują funkcję wydalniczą (produkcja moczu), regulacyjną (utrzymanie homeostazy) i endokrynną (produkcja i degradacja hormonów).
- Funkcje witaminy B12 – Witamina B12 pełni funkcję regulatora produkcji erytrocytów (krwinek czerwonych), a także przemian m.in. białek, węglowodanów i tłuszczów.
- Funkcje witaminy D – Witamina D korzystnie wpływa na wiele układów organizmu, w tym zwłaszcza kostny i immunologiczny.
- Układ krzepnięcia krwi – Koagulacja, czyli krzepnięcie krwi, jest jednym z mechanizmów obronnych organizmu na wypadek przerwania ciągłości tkanek.
- Gospodarka wodno-elektrolitowa – Niedobór lub nadmiar wody w organizmie mogą wpływać na schorzenia wielu układów organizmu.
- Funkcje tarczycy – Tarczyca odpowiada za produkcję trzech hormonów, wpływając na metabolizm i gospodarkę wapniowo-fosforową organizmu.
- Funkcje przytarczyc – Przytarczyce wydzielają parathormon, odpowiedzialny za regulację poziomu wapnia we krwi i płynie tkankowym.
Zalety panelu
KOMPLEKSOWY – panel został zaprojektowany w taki sposób, aby dostarczać szeroki obraz stanu zdrowia Pacjentki, pomagając zdiagnozować większość powszechnie spotykanych chorób i schorzeń – również na bardzo wczesnym etapie ich rozwoju, gdy szansa wyleczenia lub zapobiegnięcia dalszemu rozwojowi jest najwyższa.
SZYBKI I WYGODNY – jedna wizyta w laboratorium zastępuje wiele badań, które do tej pory trzeba było wykonywać oddzielnie. Dzięki temu Pacjentka oszczędza cenny czas, jednocześnie szybko pozyskując wiedzę.
UŻYTECZNY – wyniki badań są przetwarzane na precyzyjne, merytoryczne komentarze interpretacyjne, prezentowane w formie czytelnego, przejrzystego raportu, liczącego kilkadziesiąt stron. Pacjentka otrzymuje więc nie tylko „suche” dane, ale także konkretne wskazówki dotyczące ewentualnych dalszych działań. Raport stanowi cenne źródło wiedzy wspierające zarówno działania Pacjentki, jak i opiekujących się nią lekarzy.
INNOWACYJNY – zastosowanie algorytmu sztucznej inteligencji (AI) pozwala w niespotykany dotąd sposób przetwarzać i analizować wyniki badań ludzkiego organizmu. Umożliwia korzystanie z bazy wiedzy i doświadczenia wielu lekarzy oraz z klinicznych baz danych.
Co znajduje się w otrzymanym raporcie?
Raport stanowi źródło kompleksowej wiedzy o stanie zdrowia kobiety, z której może ona korzystać samodzielnie, ale bardzo przydatny stanie się podczas konsultacji z lekarzem.
Liczący kilkadziesiąt stron składa się z 3 głównych części:
1) Prezentacja wyników – na pierwszych stronach prezentowany jest komplet wyników przeprowadzonych badań wraz ze wskazaniem, czy wyniki te mieszczą się w normie, czy też są zbyt niskie lub za wysokie.
2) Ogólna ocena wyników – kolejne strony to wstępna, ogólna ocena wyników w formie graficznej, pokazującej ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w każdym z badanych obszarów.
3) Szczegółowe oceny wyników – na kilkudziesięciu następnych stronach prezentowane są szczegółowe oceny wyników w kolejnych obszarach wraz z ich omówieniem i sugestiami ewentualnych dalszych działań.
Dodatkowo, na końcu raportu znajdują się informacje i zalecenia do prowadzenia szczegółowych obserwacji stanu zdrowia. Ułatwiają one regularną kontrolę wyników kolejnych badań kontrolnych, a także umożliwiają odpowiednie przygotowanie się do wizyty lekarskiej przez wcześniejsze zebranie potrzebnych lekarzowi informacji.
Jak wykonać badanie?
1) Zbierz informacje – zbadaj ciśnienie krwi, sprawdź wagę, wzrost, obwód talii i bioder. Wpiszesz je do zlecenia panelu wraz z innymi podstawowymi informacjami.
2) Wypełnij zlecenie – druk zlecenia znajdziesz i wypełnisz w punkcie pobrań. Możesz go także pobrać tutaj, a następnie wydrukować, uzupełnić i dostarczyć przed badaniem.
3) Oddaj materiał – w punkcie pobrań oddaj krew. Dostarcz też odpowiednio pobrany mocz do badania.
4) Odbierz raport – raport otrzymasz w formie elektronicznej jako plik .pdf wysłany na wskazany przez Ciebie w zleceniu adres email.
Dodatkowe informacje
Komplet informacji na temat wszystkich dostępnych paneli Checkup Cx znajdą Państwo również:
ims-polska.com/cxpreventive
www.blueberrydx.com
Więcej komentarzy...